W najbliższą sobotę odbędzie się impreza popularyzująca sport nordic walking. O godzinie 10.00 w Kobylnicy p. Poznaniem (przy Cukierni ?Hoffmann?) entuzjaści i amatorzy tej formy wypoczynku wyruszą po krótkim instruktażu Kierownika na trasę Kobylnica ? Kicin (6 km).

Po drodze wypoczywać będą w Wierzenicy i Kicinie, gdzie w świątyniach na „Szlaku kościołów drewnianych…” oczekiwać będzie na nich Przewodnik.

Na zakończenie imprezy – „pod kicińską lipą”, o godz. 13.30 – uczestnicy pokrzepią się gorącą strawą przed drogą powrotną . Z Kicina uczestnicy wracają samodzielnie, wybierając dowolną trasę „per pedes”, lub korzystając z komunikacji podmiejskiej firmy Transkom.

Uwaga: pierwsze 11 osób, które zgłoszą się telefonicznie u Kierownika trasy, będą mieć zapewnione wypożyczenie kijków. Pozostali – przywożą sprzęt własny.
Impreza jest bezpłatna, ale w zamian organizatorzy oczekują na telefoniczne zgłoszenia – ostatecznie znana ilość osób pozwoli na perfekcyjne przygotowanie wycieczki. Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Najbliższe dwa weekendy będą ostatnimi, podczas których odwiedzić będzie można świątynie drewniane na obrzeżach Puszczy Zielonka – 17 października 2010 r. zamykany jest bowiem tegoroczny sezon turystyczny. Impreza jest dofinansowana ze środków Powiatu Poznańskiego.

Źródło: Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka"

Impreza ma spopularyzować nordic walking. / Fot. Alan Rainbow

Plakat wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię