Warsztaty tworzenia lasu w słoiku, bibelotów na gałęzi oraz zawieszek zapachowych to tylko niektóre atrakcje, organizowanej przez gminę Rokietnica (woj. wielkopolskie) Nocy Ekologów. Wydarzenie odbyło się w piątek – 25 lutego 2022 r. w Szkole Podstawowej w Cerekwicy. 

Organizowana przez gminę we współpracy ze szkołami akcja jest elementem projektu „Fabryka Ekologów – edukacyjne  laboratorium w Szkole Podstawowej w Cerekwicy”, realizowanego w ramach zadania pn. „Budowa Szkoły Podstawowej w Cerekwicy”. Środki finansowe na ten cel pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 4. Środowisko, Działanie 4.5. Ochrona przyrody, Poddziałanie 4.5.4. Edukacja ekologiczna). 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 19. Równolegle do godz. 22 w trzech salach odbywały się warsztaty oraz prelekcje. Dzięki wykładem można było dowiedzieć się, co się dzieje z odpadami oraz jak właściwie je segregować, a także na co zwracać uwagę, robiąc zakupy w zgodzie z ochroną środowiska. Tematem wystąpień była również ochrona klimatu, w tym przyczyny i konsekwencje zanieczyszczeń powietrza, a także sposoby na jego poprawę i minimalizację ilości uwalnianych do powietrza zanieczyszczeń. Mówiono także o ekologicznym transporcie i działaniach, mających na celu redukcję zanieczyszczeń emitowanych przez pojazdy spalinowe. W ramach warsztatów praktycznych uczestnicy z wosku pszczelego wytwarzali zawieszki, czerpali papier, wykonywali swój „las w słoiku”, robili naturalne kosmetyki, a także bawili się cieczą nienewtonowską.  Nie zabrakło także pokazu przedstawienia „Na ratunek Czystolandii”, a także przeglądu filmów edukacyjnych. W wydarzeniu, które było również  transmitowane on-line, wzięło udział ponad 100 dzieci. 

GALERIA ZDJĘĆ 

Archiwum: Abrys

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię