Po Bytowie i Szczytnie przyszedł czas na kolejną spółkę, należącą do Veolii Term. W  piątek (17.06.) Kraśniku odbyły się Drzwi Otwarte pod hasłem „Niska emisja – wielka sprawa”, w ramach których przekonywano mieszkańców, że niska emisja niesie za sobą wiele zagrożeń, a korzystanie z ciepła systemowego jest jednym z rozwiązań tego problemu. 

Ciepłownię w Kraśniku zwiedziło kilkaset uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Podczas wydarzenia dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak powstaje ciepło, w jaki sposób jest dostarczane do mieszkańców, co to jest kogeneracja oraz dlaczego ciepło systemowe jest przyjazne dla środowiska. Wzięły również udział w prezentacji, podczas której dowiadywały się , co to jest niska emisja, jakie są jej konsekwencje zdrowotne i środowiskowe, a także, jak można jej przeciwdziałać.

Ważnym elementem wydarzenia był pokaz udzielania pierwszej pomocy, a chętni mogli wziąć udział w zabawie pn. „Niska emisja kołem się toczy”, w której za poprawną odpowiedź na pytanie, zadanie itp. dotyczące niskiej emisji, udzieloną komisarzowi Dymskiemu, można było otrzymać energetyczny upominek.

GALERIA ZDJĘĆ

« z 2 »

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię