Od tego miesiąca na łamach portalu ZielonaLekcja.pl będzie można przeczytać zapowiedzi najciekawszych artykułów i materiałów edukacyjnych z kwartalnika „Edukacja Biologiczna i Środowiskowa”.

"Edukacja Biologiczna i Środowiskowa" (EBiŚ) to kwartlanik o charakterze naukowym, adresowany głównie dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, ale jego tematyka może zainteresować również uczniów, studentów, naukowców i pasjonatów. Kwartalnik EBiŚ od 2013 r. dostępny jest wyłącznie w wersj elektronicznej. Można go bezpłatnie przeglądać na stronie lub wykupić wersję płatną w formie prenumeraty (rocznie tylko 60 zł brutto).

Na łamach pisma znajdziemy m.in. materiały o najnowszych odkryciach naukowych, teksty pomocne w pracy w szkole (materiały edukacyjne, artykuły metodyczne), a także lżejsze tematy – recenzje publikacji i zapowiedzi interesujących wydarzeń – oczywiście w temacie edukacji biologicznej i środowiskowej.

Treści kwartalnika inspirują – w bieżącym numerze można przeczytać m.in. o roślinach, które zachwycały krakowian w okresie średniowiecza, o grach komputerowych w edukacji klimatologicznej oraz o wskaźnikach lingwistycznych zrównoważonego rozwoju w Podstawie programowe.

Zapraszamy do lektury!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię