Trwa druga edycja konkursu ?Nauczyciel z klimatem?, który jest adresowany do warszawskich i pruszkowskich edukatorów. Organizatorami konkursu są: Fundacja Nasza Ziemia i Vattenfall Heat Poland.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 maja. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby zajmujące się zawodowo edukacją – wychowawcy przedszkolni, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, wykładowcy akademiccy oraz pozostali edukatorzy (centra edukacji, ogródki jordanowskie etc).  

Zadanie konkursowe polega na przeprowadzeniu na terenie swojej szkoły/przedszkola/placówki akcji edukacyjnej poświęconej tematyce globalnych zmian klimatu i możliwościom zapobiegania im oraz oszczędzaniu energii i surowców. Akcja może być skierowana do dowolnej grupy odbiorców. Mogą to być lekcje pokazowe na temat zmian klimatu dla uczniów i rodziców, warsztaty dla uczniów, wycieczka tematyczna, konkurs szkolny na pracę plastyczną/wiersz/prezentację multimedialną poświęconą przeciwdziałaniu zmianom klimatu i oszczędzaniu energii etc.

W czerwcu 2009 roku Fundacja Nasza Ziemia wyróżni 10 nauczycieli. Każdy wyróżniony nauczyciel otrzyma indywidualny grant w wysokości 500 zł, dyplom "Nauczyciel z Klimatem" oraz referencje.

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie Fundacji Nasza Ziemia.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię