W dwie najbliższe soboty, 17 i 24 stycznia, w godzinach 13.00 ? 19.00, w warszawskim Centrum Handlowym ?Reduta? odbędą się kolejne dyżury ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia. Tym razem przedstawiciele Fundacji poruszą temat energii elektrycznej oraz jej oszczędzania.

Dyżury ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia odbywają się w ramach edukacyjnego programu ekologicznego „Centrum z Klimatem”, zainaugurowanego w CH „Reduta” pod koniec października 2008 roku. Fundacja Nasza Ziemia poświęci czas omówieniu problemu oszczędzania energii elektrycznej w życiu codziennym.

Klienci, którzy w te soboty przyjdą do EKO Centrum w „Reducie”, dowiedzą się, w jaki sposób oszczędzać energię w domu, podczas zakupów oraz jadąc do pracy. Uzyskają wskazówki, jak korzystać z alternatywnych źródeł energii w gospodarstwach domowych, a przy pomocy nowoczesnego kalkulatora emisji CO2 sami wyliczą swoją roczną emisję dwutlenku węgla.

Zdobędą również wiedzę na temat tych czynności, które w codziennym życiu pochłaniają najwięcej energii oraz poznają metody obniżenia jej zużycia. Na uczestników konkursów i zabaw ekologicznych czekają nagrody – niespodzianki.

„Reduta” to pierwsze „zielone” centrum handlowe stolicy. Celem wdrożonego w nim programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” jest budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów, najemców i pracowników centrum. Program edukacyjny dla projektu stworzyła Fundacja Nasza Ziemia. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz warszawska firma Byś.

Źródło: www.centrumzklimatem.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię