Portal Zielonalekcja.pl objął patronatem medialnym piątą edycję Kolorowych Emocji, jednej z największych w kraju inicjatyw prospołecznych dla dzieci. Tym razem wielkie malowanie, odbywa się aż w 13 miastach.

Kolorowe Emocje organizowane są nieprzerwanie od 2005 roku. Plenerowe malowanie, które od początku jest główną atrakcją projektu, przyciąga zawsze tysiące dzieci z całego kraju. W tym roku impreza odwiedzi w ciągu kilku tygodni aż 13 miast. 

–  Ideą Kolorowych Emocji było od samego początku przekazywanie dzieciom pozytywnych wartości i uczuć – mówi Aleksandra Gilewska z Baumit, mecenasa imprezy – Wspólne plenerowe malowanie i spotkanie ze sztuką, to dla dzieci okazja nie tylko do wspaniałej zabawy, ale także nauka tolerancji, wyrozumiałości i pracy w grupie.

Hasłem tegorocznej edycji jest ekologia oraz „Świat  Żywiołów”. Dlatego w każdym mieście na dzieci czekać będą specjalne makiety, dzielące teren imprezy na cztery części: Wodę, Powietrze, Ziemię oraz Ciepło, czyli żywioły rządzące Wszechświatem.Mali uczestnicy otrzymają farby, pędzle i kolorowe pelerynki, chroniące ich ubrania przed zabrudzeniem. Teren imprezy zostanie zabezpieczony, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą przeszkoleni moderatorzy.

Imprezie towarzyszyć będą liczne konkursy z nagrodami, występy artystyczne oraz zabawy edukacyjne. Uczestnicy otrzymają również praktyczny przewodnik zachowań ekologicznych, a na zakończenie złożą wspólnie Ślubowanie Małego Ekologa.

Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 13 lat, a także przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja mogą wziąć udział w ogólnopolskiej akcji proekologicznej „Mali Ekolodzy”, która w tym roku towarzyszy Kolorowym Emocjom. Więcej informacji na www.koloroweemocje.pl.

Mecenasem i pomysłodawcą Kolorowych Emocji jest firma Baumit.

Kolorowe Emocje 2009 – Świat Żywiołów

9.05.2009 
Białystok – Rynek Kościuszki
Rzeszów –  Rynek

16.05.2009  
Kielce – Plac Artystów przy ul. Sienkiewicza
Toruń – Rynek Nowomiejski

23.05.2009
Łódź – Manufaktura
Wrocław – Rynek, Plac Gołębi

30.05.2009  
Gliwice – Park Chopina
Opole – Plac Kopernika obok Galerii Solaris

6.06.2009
Poznań – Kino Letnie MALTA SKI
Pobiedziska – Stadion
Gdynia – teren przy Teatrze Muzycznym

20.06.2009
Szczecin – teren przy pomniku Mickiewicza
Gorzów Wielkopolski  – Bulwar nad Wartą

Plenerowe malowanie, które od początku jest główną atrakcją projektu, przyciąga zawsze tysiące dzieci z całego kraju. / Fot. inplus PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię