9 grudnia podsumowano II Regionalny Konkurs Ekologiczny w Grudziądzu. Wzięli w nim udział uczniowie z Grudziądza i powiatu grudziądzkiego.

Konkurs odbył się 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu i miał charakter testu z zakresu wiedzy ogólnoprzyrodniczej, z naciskiem na walory powiatu grudziądzkiego. W sumie w konkursie wzięły udział 62 osoby reprezentujące 15 szkół podstawowych oraz 12 gimnazjów.

Spośród uczniów szkół podstawowych zwyciężyła Marta Tesz z SP 11 w Grudziądzu przed Zuzanną Ciach i Patrykiem Wiśniewskim ze Świecia nad Osą (II miejsce) oraz Katarzyną Lipą z Rogóźna. 

Wśród gimnazjalistów najlepsze okazały się Dominika Gołębiewska i Karolina Kalinowska z Rogóźna przed Joszuą Flisem ze Świecia nad Osą oraz Aleksandrą Dulińską, Justyną Heinrich, Patrykiem Wesołowskim z Łasina i Bartoszem Kopczyńskim z Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu (III miejsce).

 Laureaci otrzymali sprzęt sportowo-turystyczny w postaci śpiworów i toreb, albumy „Lasy Kujawsko-Pomorskie” oraz płyty z nagraniami głosów ptaków. Wyróżnieni oprócz dyplomów otrzymali książki o tematyce przyrodniczej, pozostali uczestnicy przewodniki po powiecie grudziądzkim

Źródło: www.powiatgrudziadzki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię