Gra terenowa „Tropami przyrody”, warsztaty kreatywnego recyklingu, spektakl „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” oraz liczne konkursy i zabawy o tematyce ekologicznej to atrakcje, które towarzyszyły Rodzinnemu Piknikowi Ekologicznemu pn. „Na ratunek planecie”. 

Wydarzenie zostało zorganizowane 5 maja br. w Pułtusku przez Ministerstwo Środowiska wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lasami Państwowymi, Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ. 

Tegoroczny piknik ekologiczny to dobra okazja, aby przypomnieć nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym, jak ważne jest dbanie o środowisko. Cieszę się, że resort środowiska realizuje swoją misję ochrony przyrody poprzez edukację ekologiczną. Chcemy szeroko edukować o problemach i zagrożeniach dla natury, a jednocześnie wskazujemy jak tym problemom przeciwdziałać – powiedział Henryk Kowalczyk, minister środowiska, otwierając imprezę. 

Jedną z atrakcji, które odbyły się w ramach pikniku była gra terenowa „Tropami przyrody”. Zadaniem trzyosobowych drużyn było m.in. rozpoznawanie drzew, rozwiązanie krzyżówki ekologicznej, wykonanie zwierzaka z odpadów, segregacja odpadów czy też ułożenie ekologicznego hasła. W grze wzięło udział blisko 100 osób. Uczestnicy mieli szansę zdobycia ekologicznych gier edukacyjnych, książek, plecaków, głośników bezprzewodowych oraz sprzętu elektronicznego. Nagrody w grze wręczał minister środowiska – Henryk Kowalczyk.

W ramach wydarzenia można było wziąć udział w ekologicznym kole fortuny, a także warsztatach kreatywnych, podczas których ze starych słoików powstawały świeczniki, z pojemników po kosmetykach – przyborniki na kredki i długopisy, a z korków po winie – fantazyjne breloki do kluczy. Najmłodsi mogli ułożyć puzzle XXL, których głównym tematem była segregacja śmieci. 

Za realizację gry „Tropami przyrody”, a także warsztaty kreatywne i ekologiczne koło fortuny podczas wydarzenia odpowiadał Dział Edukacji Ekologicznej z firmy ABRYS. 

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię