Już nie lornetka, a internet sprawił, że internauci na całym świecie mogą podglądać życie rodzinne jerzyków ? ptaków wyjątkowych, prawnie chronionych. Stało się to realne dzięki współpracy Fundacji ?Ratujmy Ptaki? ze Szczecina oraz operatora telekomunikacyjnego Multimedia Polska.

Jest to pierwsza transmisja z gniazda jerzyków w Polsce i zaledwie trzecia w Europie. Na stronie www.jerzyki.pl miłośnicy przyrody i wszyscy ciekawi codziennego życia ptaków, mogą na żywo obserwować losy szczecińskich rodzin jerzyków.

Ogromnym problem jest niszczenie ich gniazd podczas docieplania bloków osiedlowych, gdzie jerzyki mają swoje miejsca lęgowe. W męczarniach giną śmiercią głodową zabudowywane żywcem w swoim miejscu gniazdowania. Dlatego spółka Multimedia Polska zaangażowała się w ten projekt. Sieć Multimedia obejmuje swym zasięgiem ok. 2 tysięcy miast i miasteczek, a w nich kilkadziesiąt tysięcy Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych. Wierzymy, że dzięki nagłośnieniu problemu, stworzeniu możliwości obserwowania oraz poznania zwyczajów tych niezwykłych ptaków, przyczynimy się do ocalenia wielu gniazd  –  powiedziała Krystyna Kanownik, rzecznik prasowy Multimedia Polska.

Źródło: www.multimedia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię