W pierwszy dzień wiosny w Ostródzie odbędzie się uroczysty koncert zespołu Pro Music Antiqua połączony z promocją pisma ?Okolice Ostródy?. Zespół wystąpi w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym przy ul. Sienkiewicza o godz. 17.00.

Obecnie wyszła płyta tego zespołu poświęcona właśnie Ostródzie Płyta jest wspólnym projektem Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Urzędu Miejskiego w Ostródzie. Nagranie zawiera sonaty barokowe kompozytorów niemieckich, włoskich, francuskich i angielskich oraz muzykę polską dawną i współczesną. Płyta jest wydana w tekturowej oprawie i zawiera również książeczkę z informacja o Ostródzie i okolicach, a także Warmii i Mazurach.

Zespół kameralny Pro Musica Antiqua powstał w 1992 roku. Działa pod patronatem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Jego założycielem i kierownikiem artystycznym jest prof. Leszek Szarzyński. Zespół tworzą ponadto Jerzy Szafrański – I oboista Filharmonii Narodowej w Warszawie, Wojciech Orawiec – I fagocista Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i dr hab. Małgorzta Skotnicka – wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na ostródzkiej płycie wystąpił także gościnnie ma marimbie Arkadiusz Skotnicki, solista Filharmonii Bałtyckiej.

Źródło: www.ttg.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię