Listopad to rokrocznie początek kolejnej edycji programu ?Moje czyste miasto?. Podobnie jest w tym roku, kiedy rozpoczęcie swe będzie miała akcja na rok szkolny 2008/2009.

Program ma podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców, a przede wszystkim uczniów szkół i przedszkoli oraz ukształtować nawyk segregowania odpadów u źródła, tj. w przedszkolu lub szkole i gospodarstwie domowym.

Odbiorcą programu są mieszkańcy Górnego Śląska, w szczególności dzieci i  młodzież. Nadrzędny cel programu – podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych pokoleń – ma zostać zrealizowany poprzez selektywną zbiórkę surowców wtórnych.

W ramach programu w listopadzie rozpoczynana jest zbiórka surowców – zakończenie akcji nastąpi w maju 2009 r. Szkoły i przedszkola mogą przyłączyć się do programu również w czasie jego trwania. Przed rozpoczęciem zbiórki, firmy partnerskie dostarczą każdej placówce pojemniki na makulaturę, PET oraz baterie.

Za zebrane makulaturę i butelki PET placówki  otrzymają wynagrodzenie: 120 zł za 1 tonę makulatury oraz 500 zł za 1 tonę butelek PET. Za baterie operator przewiduje nagrody rzeczowe. W celu aktywizacji uczniów  placówki oświatowe rywalizują o miano Lidera segregacji jesieni, zimy i wiosny oraz Lidera segregacji roku.

Organizatorem Programu „Moje Czyste Miasto” jest Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia”. Wyniki zbiórki będą podawane na bieżąco na stronie internetowej stowarzyszenia Zielona Ziemia www.zielonaziemia.pl.

Źródło: www.zielonaziemia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię