Platforma informacyjna Medsowa.pl rozpoczęła ogólnopolskie badanie dotyczące jakości powietrza. Weź w nim udział, wypełnij ankietę i przyłącz się do walki ze smogiem.

Wiele osób traktuje spalanie śmieci w domowych kotłach grzewczych jako łatwy i darmowy sposób na pozbycie się odpadów. A przy okazji próbują zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Dla tego do pieców nagminnie trafiają stare meble, buty, ubrania, opakowania, butelki PET, zabawki, a także opony. Niestety, to tylko pozorna oszczędność, ponieważ wskutek spalania odpadów możemy stracić to, co najcenniejsze ? zdrowie!

Piece domowe nie są przystosowane do spalania odpadów, a to sprawia, że wraz z dymem emitują do powietrza trujące związki. Ten rodzaj zanieczyszczenia nazywamy niską emisją, ponieważ szkodliwe substancje pochodzą z kominów o wysokości nie większej niż 40 m, czyli z kominów naszych domów. Skutkuje to tym, że wraz z dymem toksyczne związki są rozprzestrzeniane wokół nas.

Niska emisja i smog to poważny problem w Polsce, będący główną przyczyną pogarszania się jakości powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Dlatego działania dotyczące przeciwdziałania temu zjawisku są prowadzone w Polsce już od dawna. W związku z tym platforma informacyjna Medsowa.pl postanowiła sprawdzić, jak wiele Polacy wiedzą o przyczynach zanieczyszczenia i sposobach na poprawę stanu powietrza w kraju. W tym celu przygotowano badanie ankietowe, do udziału w którym zachęcamy każdego, bo problem niskiej emisji dotyka nas wszystkich. 

Ankieta dostępna pod adresem:

https://medsowa.pl/a/smog-wez-udzial-w-ogolnopolskim-badaniu-razem-mozemy-wiecej#two-par

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię