Ośrodek Edukacji Ekologicznej ?Zielona Szkoła? w Brachlewie nie pustoszeje podczas wakacji. Zajęcia odbywają się tutaj przez cały rok. W lipcu i sierpniu jest to miejsce wypoczynku dzieci ? także z Ukrainy i Białorusi.

– W czasie tegorocznych wakacji w okresie  w Zielonej Szkole odpoczywać będą m.in. dzieci z Ukrainy i Białorusi. Planowana jest kolonia dla dzieci i młodzieży ze wspólnoty parafialnej z Redy. Nieodpłatnie wolny czas będą mogły spędzać w Zielonej Szkole dzieci z Brachlewa – mówi Bożena Kulik, dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła” w Brachlewie.

Główne cele ośrodka to łączenie wypoczynku z aktywną edukacją ekologiczną oraz promocja zdrowego stylu życia. Pierwszeństwo korzystania z Zielonej Szkoły mają uczniowie szkół Kwidzyna i gminy Kwidzyn. W zakończonym już roku szkolnym uczniowie klas trzecich szkół podstawowych uczestniczyli w dwudniowych warsztatach edukacyjnych. Trzydniowy pobyt edukacyjny i wypoczynkowy był przeznaczony dla uczniów drugich klas gimnazjów i szóstych klas szkół podstawowych.

Zielona Szkoła zapewnia bezpłatne warsztaty ekologiczne dla uczniów pobliskich gmin. Zajęcia prowadzone były między innymi przez leśników, specjalistów do spraw ochrony środowiska oraz miłośników przyrody. Zajęcia dla uczniów odbywają się w lesie, na ścieżkach dydaktycznych, nad jeziorem oraz w oczyszczalni  ścieków.

W minionym roku szkolnym w zajęciach ekologicznych uczestniczyło ponad 1400 uczniów.

Źródło: www.portalpomorza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię