We współczesnym, zabieganym świecie często zapomina się o tym jak ważna jest otaczająca nas przyroda. Nie pamiętamy, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do życia, czerpie on właśnie z otaczającego go środowiska.

15 października 2009 roku czterdzieści dwie placówki z całej Polski oraz jedna z zagranicy rozpoczęło realizację założeń Projektu Partnerskiego autorstwa mgr Agnieszki Puk „Wędrówki Przedszkolaka – na ratunek przyrodzie”.
 

To już druga edycja wspomnianego Projektu. Tym razem dotyczy ona działań związanych z ekologią. Główną ideą tej części tajemniczej wyprawy jest wzbudzenie w jego uczestnikach refleksji dotyczącej otaczającej nas przyrody, a także nawiązanie współpracy pomiędzy przedszkolami z regionu całej Polski (i nie tylko), a tym samym upowszechnienie wśród społeczeństwa wychowania przedszkolnego.

Sześćdziesięciu pięciu pedagogów podjęło wyzwanie i postanowiło wyruszyć wraz ze swoimi podopiecznymi w cykliczne wyprawy po krainach:
– Wielkiego Błękitu;
– Mroźnej Bieli;
– Soczystej Zieleni;
– Złotego Słońca.

Na realizację pierwszych zajęć projektowych placówki mają trzy miesiące. Niektóre z Przedszkoli wyruszyły już jednak w swoją pierwszą podróż po Krainie Wielkiego Błękitu.  Dzieci biorące udział w wyprawach miały okazję zobaczyć ogrom wód znajdujących się na naszej planecie, poznać ich mieszkańców oraz skupić się na urządzeniu efektownych kącików Wielkiego Błękitu…

To pierwsze kroki wędrowców stawiane przez przedszkolaki realizujące założenia Projektu. 

Źródło: wedrowkiprzedszkolaka.prv.pl

 

Główną ideą tej części tajemniczej wyprawy jest wzbudzenie w jego uczestnikach refleksji dotyczącej otaczającej nas przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię