Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje od 15 do 30 kwietnia 2013 autorską akcję ekologiczną Listy dla Ziemi. Zapowiada się na naprawdę spektakularne wydarzenie, gdyż w akcji ma uczestniczyć około 1 milion osób!

Akcja ma wesprzeć gminy w obowiązku organizacji działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z nową ustawą „śmieciową”. Głównym elementem akcji jest pisanie przez młodych ludzi tematycznych listów do dorosłych. W roku 2013 ich tematyką będzie gospodarka odpadowa i recykling. Samej akcji mogą towarzyszyć konkursy, wystawy najciekawszych listów, akcje medialne, czyli pisanie listów w przestrzeni publicznej.

Na wydarzenie Fundacja Ekologiczna ARKA chce zapraszać media, czy też wysyłać listy do publikacji w mediach, organizować ich czytanie w radio i telewizji. A także takie działania jak happeningi, wystawy, pochody edukacyjne, instalacje, zbiórki surowców, akcje sprzątania itd. Samo pisanie listów jest poprzedzone lekcją tematyczną. Po napisaniu listów dzieci zanoszą je do dorosłych (rodziców, dziadków itd.) i razem podejmują się prostych działań ekologicznych, których opisy nam przysyłają.

W ten sposób dzieci edukują dorosłych, a akcja dociera do kolejnych uczestników. Same listy są indywidualnymi pracami dzieci, ale chcielibyśmy aby zawierały proste informacje merytoryczne, a także działania, które w każdym domu można podjąć, aby segregować śmieci. Głównym elementem akcji będzie przygotowanie specjalnego papieru listowego/ ulotki, na którym z przodu będzie nazwa akcji i loga gmin, a z tyłu merytoryczne informacje o gospodarce odpadami, krzyżówki, guizy. A także propozycje dalszych działań, loga partnerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię