W sobotę, 12 listopada w Żyrardowie w województwie mazowieckim odbędzie się spotkanie z leśnikiem. Spotkanie będzie odbywać się w terenie – w kompleksie leśnym sąsiadującym z miastem Żyrardów. Leśnik poruszy m.in. temat zwierząt na drodze i wartości rozłożonego drzewa na świat przyrody.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od IV klasy szkoły podstawowej (można również zabrać młodsze dzieci), młodzieży i dorosłch w każdej kategorii wiekowej. Organizatorzy zapraszają również nauczycieli wszystkich przedmiotów. Liczba osób bioroących udział w spotkaniu jest ograniczona. Zgłoszenia można nadsyłać drogą elektroniczną – e-mail: [email protected]. w zgłoszeniu należy wpisać wiek i ilość uczestników. Organizatorzy w przypadku dużego zainteresowania zastrzegają sobie odmówienia w udziale w zajęciach z możliwością umówienia się na inny termin. Zajęcia planowane są na około 90 minut. Zajęcia są płatne – wedle uznania, zebrane fundusze zostaną przeznaczone na badania naukowe. Więcej informacjo można uzyskać po zgloszeniu.

Dojazd do Żyrardowa koleją linii Warszawa – Skierniewice – Łódź.

Poruszana problematyka:
– bliskość osiedli mieszkaniowych na las, lasu na ludzi, czy jesteśmy niezależni od lasu i przyrody,
– poruszenie problematyki prowadzenia dróg przez tereny leśne plusy i minusy – wizyta na budowanym odcinku obwodnicy miasta,
– zwierzęta na drogach – czy może się przytrafić kolizja ze zwierzęciem na drodze publicznej,
– wartość rozłożonego drzewa na świat przyrodniczy, odpowiedź na pytanie „Huba i co dalej?”
– praca leśnika – cięcie drzew, zakładanie upraw, młodniki, czy gospodarka leśna jest potrzebna przeciętnemu Kowalskiemu,
– to tylko kilka zagadnień, jakie będą poruszane (wszystko zależy od zainteresowania danej grupy i średniej wiekowej)…
– przewidziane są dyskusje, pytania z uczestnikami
– zakończenie spotkania na pętli autobusowej
(zajęcia przewidziane na około 90 minut, dla wszystkich grup wiekowych)

Zgłoszenia indywidualne i grup pod adresem [email protected], organizator zastrzega w przypadku dużej ilości zgłoszeń zorganizowanie następnego spotkania w innym dniu. Przewidziana grupa uczestników jest ograniczona. Koszt w spotkaniu jest płatny w zależności od uznania – zebrane pieniądze będą przeznaczone na badania naukowe z dziedziny leśnictwa.

W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętnie do pogłębiania swojej wiedzy o lesie. / Fot. getye1, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię