Ścieżka znajduje się w Ośrodku Hodowli Zwierzyny w Konopatach, koło Lubowidza. Ścieżka jest przeznaczona do samodzielnego zwiedzania przez grupy zorganizowane i turystów indywidualnych. Wejściem na trasę ścieżki jest urocza i malownicza aleja klonowo-lipowa, którą widać już z parkingu. Aleją udajemy się w kierunku tablic.

Nazwa ścieżki Leśna ścieżka dydaktyczna w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Konopaty
(Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Konopatach, koło Lubowidza)
Długość ścieżki  1 km
Czas przebycia  –
Trasa (miasta) Parking – OHZ Konopaty
Opis Ścieżka przeznaczona jest do samodzielnego zwiedzania przez grupy zorganizowane i turystów indywidualnych. Już na samym początku ścieżki znaleźć się można na uroczej i malowniczej alei klonowo-lipowej, którą widać już z parkingu.

Wejściem na trasę ścieżki jest urocza i malownicza aleja klonowo-lipowa, którą widać już z parkingu.

Aleją udajemy się w kierunku tablic informujących nas o tropach i śladach zwierząt, jakie możemy spotkać na usypanej żwirem dróżce. Stąd też, szczególnie w czasie kiedy drzewa nie rozwinęły jeszcze liści, obejrzeć można drewnianą stylową kwaterę myśliwską. Dalej idziemy w kierunku pomostu, który prowadzi nad zagrodą dzika i muflonów do woliery z bażantami.

Po obejrzeniu zwierząt kierujemy się do leśnej części ścieżki, gdzie możemy zobaczyć rosnące młode dęby i buki. Przez kępy starych klonów i lip, a następnie drewnianą kładką przechodzimy do borowej części trasy ścieżki. Tutaj możemy obejrzeć borówkę czernicę i brusznicę, poziomkę, a także typowe dla boru gatunki mchów. Mijając ptasią remizę z posadzonymi owocowymi gatunkami drzew, docieramy do stanowiska, gdzie zaprezentowany jest stos drewna. Stąd udajemy się do alei świerkowej zamykającej naszą wędrówkę przy drewnianej wiacie, pod którą można spożyć przywieziony ze sobą posiłek, obserwując jednocześnie biegające – w sąsiadującej z wiatą zagrodzie – daniele.

Źródło: CIT Iława

Na końcu ścieżki można zjeść kanapkę, obserwując jednocześnie biegające daniele./ Fot. Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię