W ubiegły czwartek, 4 listopada na placu miejskim przy Ratuszu w Białymstoku odbyło się kolejne wydarzenie w ramach kampanii „To nie krasnoludki palą śmieci”.

Dzięki pomocy pracowników Urzędu Miasta w Białymstoku przygotowanie i przeprowadzenie happeningu przebiegło bardzo sprawnie – za co serdecznie dziękujemy! W przygotowanym happeningu wzięli udział uczniowie dwóch klas II Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Twardowskiego. Ogromny entuzjazm i profesjonalnie przygotowane stroje przykuwały uwagę przechodniów oraz licznie zebranych mediów. 

Dzieci odegrały przedstawienie, w którym pojawiły się królewny Śnieżki, ekologiczne lusterko, odpowiadające na ważne pytania na temat palenia śmieci, protestujące Krasnoludki i zła Dioksyna ziejąca ogniem, wraz ze swymi kompanami zatruwającymi powietrze. Oczywiście wygrało czyste powietrze – czarne charaktery musiały się poddać.

Po happeningu Krasnale rozmieszczono w różnych miejscach w Białymstoku, aby jeszcze przez 10 dni informowały mieszkańców o szkodliwości palenia śmieci. Spotkać je można w Urzędzie Miasta Białystok przy ul Słonimskiej, Centrum im. Ludwiga Zamenhofa, Klubokawiarni Kopiluwak, restauracji Cafe Esperanto oraz Galerii Alfa gdzie towarzyszą wystawie edukacyjnej To nie krasnoludki palą śmieci.

Źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię