Już po raz szósty, Łódź zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu w dniach 16-22 września. W ramach akcji odbędzie się cykl imprez promujących ekologię, bezpieczeństwo na drogach oraz alternatywne środki transportu.

Dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych przygotowano konkurs plastyczny pn. „Czyste powietrze dla wszystkich”. Prace należy przesyłać do 12 września pod adresem Zarządu Dróg Transportu, ul. Piotrkowska 175, 90-477 Łódź. Na autorów najlepszych prac czekają cenne nagrody, w tym ekspozycja prac na wystawie przed Urzędem Miasta Łodzi

Nie zapomniano także o młodzieży gimnazjalnej i licealnej w wieku od 13 do 19 lat. Dla nich trwa konkurs fotograficzny „Ekologiczny transport szansą na czyste powietrze dla wszystkich”. Prace należy przesłać do 12 września pod adresem ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o. o., ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno.

Na zwycięzców obu konkursów czekają cenne nagrody.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. przejazd historycznym tramwajem, zwiedzanie Łodzi na rowerach, bezpłatne badanie spalin i hamulców w stacji diagnostycznej PKS oraz oddanie nowych ścieżek rowerowych.

Regulamin konkursu plastycznego„Czyste powietrze dla wszystkich” pobierz 
Regulamin konkursu fotograficznego „Ekologiczny transport szansą na czyste powietrze dla wszystkich” pobierz

Źródło: www.uml.lodz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię