Uczniom szkół gimnazjalnych proponowany jest konkurs pt.: ?Przyroda wokół nas?, natomiast młodzieży ponadgimnazjalnej ?Trójbój przyrodniczy?.

Park Narodowy Bory Tucholskie organizuje nowe konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego, a także miast: Tuchola i Człuchów.
 
Trójbój przyrodniczy jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego oraz miast: Tuchola i Człuchów. Jego celem jest popularyzacja ochrony przyrody i środowiska oraz aktywizowanie młodzieży do poznania różnorodności świata ożywionego i problematyki ekologicznej. Konkurs odbędzie się w poniedziałek, 8 grudnia o godz. 9.00 w siedzibie Parku. 

Konkurs "Przyroda wokół nas" jest adresowany do gimnazjalistów, którzy interesują się ekologią, ochroną przyrody i środowiska oraz mają ochotę sprawdzić swoją wiedzę. Wszystkie trzy etapy konkursu odbędą się 28 października br. o godz. 9.00 w siedzibie Parku.

W konkursach mogą uczestniczyć maksymalnie po trzy osoby z każdej szkoły. Chęć uczestnictwa w konkursie „Przyroda wokół nas”  należy zgłosić do 14 października br., a do „Trójboju przyrodniczego” do 24 listopada br.

Oba konkursy składają się z trzech części: testu pisemnego, zadań na rozpoznawanie drzew i krzewów oraz  gatunków chronionych oraz prezentacji multimedialnej z pytaniami z zakresu wiedzy przyrodniczej.

Źródło: www.park.borytucholskie.info

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię