Na Leśnym Wortalu Edukacyjnym ogłoszono cztery konkursy dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej lub do gimnazjum, liceum bądź technikum.

„Leśne Impresje”

To konkurs fotograficzny dla wrażliwych i uważnie obserwujących. W zeszłym roku nadesłano ponad 700 prac, spośród których wyłoniono tę najlepszą autorstwa Marty Baranowskiej pt. „Baletnica”.

W tym roku autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma aparat cyfrowy Canon PowerShot SX110 IS z dziesięciokrotnym zoomem optycznym i optyczną stabilizacją obrazu (kategoria „Dzieci”) i lustrzankę cyfrową NIKON D60 wyposażoną w wydajny obiektyw z redukcją drgań (kategoria „Młodzież”)

„Leśny Geniusz”

To konkurs, w którym co miesiąc należy prawidłowo odpowiedzieć na 10 pytań z wiedzy leśnej. Zwycięzcy tego konkursu w kategorii „Dzieci” otrzymają laptop LG, a w kategorii „Młodzież” laptop Toshiba L-300. Na laureatów dalszych miejsc czekają aparaty cyfrowe, lornetki i odtwarzacze MP3.

Konkursy blogowe: „Mój Las” i „Nasz Las”

Konkursy na najlepsze blogi indywidualne i zbiorowe. W tych konkursach do wygrania laptop Toshiba L-300  dla autora najlepszego bloga indywidualnego oraz mikroskop biologiczny ME-134R wraz z preparatami mikroskopijnymi dla szkoły, kółka przyrodniczego lub klasy za najlepszy blog zbiorowy.

Laureaci wszystkich konkursów otrzymają również nagrody książkowe wydawnictwa Multico oraz National Geographic.

Źródło: www.lp.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię