Do 19 września można nadsyłać prace plastyczne na II Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem ?Na grzyby?.

Konkurs ma krzewić wiedzę mikologiczną i ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, a w szczególności zwrócić uwagę na piękno i różnorodne kształty owocników oraz na rolę grzybów w środowisku leśnym. Dzięki konkursowi dzieci i młodzież mają także zapoznać się z gatunkami grzybów jadalnych i podobnych do nich trujących.

Organizatorem konkursu  jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przy współpracy z Forum Działkowców i Forum Ogrodniczym, w ramach VI Olsztyńskich Dni Nauki oraz Europejskiej Nocy Naukowców.

W konkursie mogą brać udział dzieci przedszkolne, dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Prace oceniane i prezentowane będą w czterech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, szkoła podstawowa – klasa 0-3, szkoła podstawowa – klasa 4-6 i gimnazjum.

Praca powinna być wykonana na kartce papieru lub materiału – natomiast technika wykonania dowolna. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 2 prace.
 
Prace konkursowe należy nadsyłać w terminie do 19 września br., pocztą na adres Organizatora, z dopiskiem „Konkurs – Na grzyby”.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 września br. na stronie internetowej www.odn.uwm.edu.pl oraz www.dzialkowcy.info.

Źródło: www.odn.uwm.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię