W piątek, 3 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej prace biorące udział w Konkursie na ?Pamiątkę Regionu Warmii i Mazur?. Konkurs został ogłoszony przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w styczniu tego roku.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: wyroby symbolizujące region, miejscowość lub lokalną tradycję oraz artystyczne dzieła z lokalnym motywem. Przedmiotem konkursu mogły być: rzeźba i płaskorzeźba, malarstwo na szkle, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, garncarstwo, wytwory rękodzieła artystycznego, maskotki, opakowania do regionalnych przysmaków.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 36 autorów zgłaszając 95 prac. Wyniki zostaną ogłoszone po akceptacji listy laureatów przez Zarząd Województwa.

Do konkursu zgłoszono m.in. zielony woreczek lniany z logo z suszonymi jabłkami lub grzybami, obrazy na szkle, serwetki lniane,  rzeźby w drewnie obrazujące m.in. żeglarstwo, lalki szmaciane przedstawiające Mazurów, dziecięcy komplet stroju Warmińskiego, przylaszczki w koszyku, zazdrostki z ptakami, stroik- kraszanki, makatkę warmińską i wiele innych promujących Warmię przedmiotów.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię