Dnia 9 lipca br. w Ośrodku Klubu Gaja w Wilkowicach odbyła się konferencja prasowa nt. działań stowarzyszenia dotyczących ochrony przyrody. Opisano szczegółowo trzy sprawy, którymi w ostatnim czasie zajmował się Klub Gaja.

Pierwszym tematem poruszonym na konferencji była sprawa Natury 2000 oraz stoków Szyndzielnia. W opinii Klubu Gaja, strona samorządowa zainteresowana jest stworzeniem na terenie siedlisk Natury 2000 stoków narciarskich, zapominając o potrzebie ochrony przyrody. Stok Szyndzielnia jest integralną częścią obszaru Natura 2000 Beskid Śląski (PLH240005).
   
Kolejny temat, jakim zajął się w czerwcu Klub Gaja, dotyczył dewastacji powstałego w tym roku użytku ekologicznego „Weldoro” powołanego przez Radę Miejską Bielska-Białej.  Ze zbiornika spuszczono wodę w okresie rozwoju kijanek. Cała tegoroczna populacja płazów w tym miejscu została zniszczona.  
 
Trzecim tematem, jaki został poruszony na konferencji, było podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Karpacką Spółdzielnię Mieszkaniową w związku z informacjami, że ekipa remontowa dopuściła się zatkania otworów wentylacyjnych w jednym z budynków. W otworach najprawdopodobniej przebywały pisklęta, a niecny uczynek ekipy remontowej mógł doprowadzić do śmierci głodowej tych ptaszków.

Źródło: www.klubgaja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię