W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej prowadzonej w związku poznańską konferencją COP 14 Ministerstwo Środowiska przygotowało specjalny program edukacyjny skierowany do szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Program ma pokazać uczniom, jak wkrótce może zmienić się Ziemia, jeśli już dziś nie zadbamy o ochronę środowiska. Zestaw przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska materiałów multimedialnych obejmuje m.in. scenariusz lekcji nt. zmian klimatu, aktywne formy nauczania oraz przewodnik dla nastolatka – Bądź eko-trendy.

Ze skierowanym do szkół programem edukacyjnym ściśle wiążą się również dwa konkursy – dla uczniów konkurs „Jak pomóc Ziemi? Jak pomóc sobie?” oraz dla nauczycieli konkurs na najciekawszą adaptację ekologicznej lekcji.

Konkurs „Jak pomóc Ziemi? Jak pomóc sobie?” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zadaniem uczestników będzie stworzenie autorskiego programu ekologicznego dla swojej szkoły. Powinien on zawierać zarówno plan eko-działań, takich jak np. segregacja śmieci czy ograniczenie zużycia w placówce energii elektrycznej, jak i plan wdrożenia i promocji proekologicznych działań wśród uczniów.

Dla autorów najlepszych prac przewidziano odtwarzacze MP3 i cyfrowe aparaty fotograficzne. Wyróżnienia dla 5 klas, które zgłosiły największą liczbę uczestników – 35 koszulek dla jednej klasy. Skierowany do nauczycieli konkurs ma na celu zachęcenie do przeprowadzenia, w oparciu o przygotowane propozycje materiałów multimedialnych jak najciekawszej eko-lekcji. Dla autorów najlepszych prac przewidziano: tablicę interaktywną oraz zestawy filmów przyrodniczych wraz z odtwarzaczem DVD.

Prace konkursowe można przesyłać od 12 stycznia do 2 lutego br.

Źródło: COP14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię