Tematyka inteligentnych sieci energetycznych to wciąż dla wielu osób zagadka. Niewiele osób wie, co oznaczają zmiany wprowadzane w polskim systemie energetycznym. Niewiele też osób wie, jakie dają możliwości. Dlatego właśnie powstał energetyczny spot Polskiej Zielonej Sieci, który wkrótce pojawi się w polskich stacjach radiowych! Zestawiono w nim, w dość obrazowy i nie do końca poważny sposób przestarzałe i nowoczesne rozwiązania energetyczne, posłuchajcie sami:

Posłuchaj spotu radiowego!

W polskim systemie energetycznym brakuje nowoczesnych rozwiązań. Za mało energii uzyskujemy z odnawialnych źródeł. Jednocześnie za dużo jej tracimy przesyłając na dalekie odległości (w naszym kraju straty wynikające z przesyłu sięgają nawet 12%!).

Zastąpienie tradycyjnych sieci energetycznych inteligentnymi (ISE) jest krokiem na przód, który pomoże unowocześnić polską energetykę. Jednak aby ISE z nowoczesnej technologii stały się systemem energetyki obywatelskiej niezbędni są indywidualni producenci energii – prosumenci.

Powszechnie wiadomo, że każda duża inwestycja szkodzi naszemu środowisku. Dlatego właśnie najzdrowszym dla naszej planety (a także nas samych) sposobem na pokrycie stale rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną jest energetyka rozproszona. Wytwarzanie energii w  mikroinstalacjach to wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo prosumenci wytworzoną energię w większości zużywają w swoich domach czyli w miejscu jej produkcji a to niweluje straty związane z przesyłem energii na dalekie odległości.

Żródło: www.dlaklimatu.pl, www.facebook.com/dlaklimatu

PROSUMENT_szer_600

PZS_komin PZS_mikrogeneracja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię