Robisz coś z niczego? Fantazyjno niestandardowego Działasz, tworzysz, projektujesz? Na Kiermaszu twórczej Reanimacji Odpadów zaprezentujesz!

Piąta edycja Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów odbędzie się w Bytomiu i potrwa od 20 do 21 kwietnia 2012 roku.

Organizatorzy zapraszają designerów, handmadowców, artystów, rękodzielników, projektantów, wizjonerów i wszystkich, którzy reanimują odpady dając im nową szansę na zaistnienie w świecie przedmiotów użytkowych. Wszystkich tych, którzy przerabiają i przetwarzają przedmioty, które straciły swoją pierwotną funkcję.

Organizatorzy chcą pokazać, że przedmioty, które trafiają na wysypiska można twórczo reanimować i nadać im nową formę, przez co nabiorą ponownie charakteru.
W ramach tegorocznego Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów zaprezentuje się ponad 60 wystawców. Ponadto będą miały miejsce warsztaty i działania w przestrzeni miejskiej między innymi wyplatanie z makulatury, które przeprowadzi makkireQu oraz Pani Kwiatkowska.

Warsztaty poprowadzi także POLtwór, który będzie wytwarzał biżuterię ze zużytych części elektronicznych. Kloszart Kolektyw będzie szył stroje superbohaterskie z resztek, ścinków i niepotrzebnych materiałów. Zaprezentuje się Kreatywna Strefa Kasi gdzie będzie można wykonać z odpadów gadżety superbohaterskie. Inżynieria Design’u pokaże jak wykonać przedmioty codziennego użytku z wszechotaczających nas opakowań. dizajneko będzie przetwarzać papierowe rolki oraz t-shirty. Ponadto Pracownia momo zaprezentuje warsztaty z filcowania. Będą powstawały także broszki z odpadów, portfele z kartonów po sokach i mleku.
Wspólnota Burego Misia przetwarzać będzie plastikowe butelki w ramach recyklingowego miasteczka.

Zagości także Cecylia Malik z Akcją społeczno-artystyczną Warkocze Białki Będzie miała miejsce Wymienialnia. Wymiana ciuchów, książek, mebli i wszystkiego tego, co już niepotrzebne, a może przyda się komuś innemu? Oraz zbiórka elektroodpadów, baterii, zużytego sprzętu RTV, AGD, zużytych telefonów i komputerów itp.

Swój przyjazd zapowiedziało wiele organizacji pozarządowych, między innymi: Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Iskierka, Drużyna Szpiku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa. I inne atrakcje. Odbędzie się również slackline jam, czyli ewolucje i stąpanie po linie Malowanie graffiti, Bytomska Gra Miejska. Swoje działania zaprezentują także Inqubator Teatralny i Nylon Beuthen.

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów, Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów i cały Festiwal Dziwnie Fajne organizowany jest przez kolektyw BytoMy oraz Bytomskie Centrum Kultury.

Profil wydarzenia na Facebooku

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię