Ochrona gatunków występujących obok naszych domów, takich jak jerzyki, mazurki, nietoperze czy pszczolinki i złotolitki to tematy projektów, które mają szanse na dotację w ramach konkursu grantowego – Fundusz dla Przyrody.

Dotychczas ze środków funduszu wsparcie uzyskały 24 projekty przyrodnicze w całej Polsce na łączną kwotę ponad 100 tysięcy złotych. W tym rokum dotacja w konkursie, ktory nosi tytuł „Ochrona przyrody wokół Twojego otoczenia” wynosi 6 tys. zł. Preferowane są projekty, które dotyczą rozwiązań chroniącym rzadkie odmiany ptaków i owadów.

Działania, w ramach dotacji uzyskanych z Fundacji Przyrodnicznej „pro Natura” mają pomóc także w przełamywaniu barier psychologicznych.

Szczególnie cieszy nas, że wśród finansowanych zadań znalazły się takie, które z sukcesem aktywizowały osoby wykluczone, np. członków Fundacji SYNAPSIS czy aresztantów. Przyroda z perspektywy osoby w izolacji może nabrać szczególnego znaczenia. Ma też wartości terapeutyczne w przypadku dotkniętych autyzmem. Właśnie dlatego najchętniej wspieramy inicjatywy przełamujące standardowe myślenie o ochronie środowiska, angażujące aktywnie różne osoby i instytucje, wykraczające poza utarte działania – wyjaśnia Krzysztof Konieczny z Fundacji Przyrodniczej ?pro Natura?.

Fundacja „pro Natura” stawia na projekty skuteczne. Kto może wziąć udział w konkursie? Parki Narodowe, organizacje pozarządowe, zajmujące się ochroną przyrody, szkoły, urzęy gmin.

Co ważne, dotacja może dotyczyć nie tylko projektów realizowanych, ale także tych dopiero planowanych. Zgłoszenia do tegorocznej edycji, zawierające wielolementowe koncepcje działań, można przesyłać do 15 lutego.

Szczegółowy regulamin

Fundusz dla przyrody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię