Ludzie w swoim pragnieniu postępu zapomnieli, że Ziemia jest ograniczona pod względem przestrzeni i zasobów. Wzrosło nastawienie konsumpcyjne, różnice w posiadaniu dóbr, przy jednoczesnym ubożeniu planety. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB przygotowało na pierwszy weekend października wydarzenie pt. „Każdy ma swoją historię”.

Ponadto w ramach Światowego Dnia Zwierząt Hodowlanych, czyli drugiego października, organizatorzy chcieliby uczcić święto naszych podopiecznych. W programie wydarzenia weekendowego znalazły się warsztaty plastyczne, mikroskopowe, literackie, zabawa drużynowa oraz projekcje filmowe. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w programie idealny punkt, aby w te dni odwiedzić Akwarium.

Program weekendu
sobota – 01.10.2011, godz. 10:00 – 15:00
niedziela – 02.10.2011, godz. 10:00 – 15:00

10:00 – 15:00
Warsztaty plastyczne: Obrazy przepływającego świata (Galeria);
Różnorodność technik plastycznych jest tak samo urozmaicona jak świat natury. Wyobraźnię uczestników tej części zajęć z pewnością pobudzi bliskie spotkanie z mieszkańcami Akwarium Gdyńskiego. W programie warsztatów, m. in. komiks wielkoformatowy, grafika morska, obrazy malowane akwarelami i pastelami olejnymi.
 
10:00 – 15:00
Warsztaty mikroskopowe: Rozmowa przez ocean (Laboratorium Biologiczne);
Czym delektują się nadmorskie narody? Czy można zjeść sinicę? Kto w świecie zwierząt jest żarłokiem, a kto niejadkiem? Jakie zwierzęta morskie hodowane są w celach konsumpcyjnych? Tego i innych informacji można będzie dowiedzieć się z prezentacji multimedialnej i obserwacji na warsztatach mikroskopowych.
 
10:00 – 15:00
Projekcie filmowe: Mątwy – szczwana szajka (Sala Kinowa, godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00);
"Wyobraź sobie, że jesteś przybyszem z innej planety i możesz unosić się w przestrzeni, masz mózg wielkości pączka, a z głowy wyrasta Ci osiem ramion., trzy serca pąkują Twoją błękitną krew. możesz być nawet wyposażony w śmiertelną broń. W jednej chwili zmieniasz swój wygląd, przywdziewając niezwykle widowiskowy strój z efektów świetlnych, ale przede wszystkim jesteś zastanawiająco bystry."
 
12:00
Zabawa drużynowa dla dzieci – Tajemnice podwodnego szlaku (start w Galerii);
Uczestnicy zabawy podzieleni na dwie drużyny podążają wyznaczonym szlakiem, aby odnaleźć odpowiedzi na postawione pytania.
 
*11:00 – 14:00
Warsztaty literackie: Magiczne stworzenia (Multimedialna Sala Ekologii Morza);
Zasadniczą część warsztatów stanowi werbalne tworzenie przez instruktorkę i dzieci opowieści – bajki – legendy – historii z motywami zwierząt. Warsztaty mają charakter interaktywny. W przedstawionej historii dzieci nie tylko są jej słuchaczami, ale i aktywnymi uczestnikami. W zabawę z tekstem wplecione zostaną: ćwiczenia ruchowe (np. naśladowanie ruchu zwierząt), ćwiczenia wykorzystujące efekty dźwiękonaśladowcze, praca z obrazem, pisanie własnych, krótkich, kilkuzdaniowych historii lub wierszy z ulubionymi (np. najśmieszniejszymi) nazwami zwierząt, wymyślanie zakończenia historii. Zwieńczeniem warsztatów jest omówienie utworzonych prac i uroczyste wręczenie uczestnikom certyfikatów.
 
*Tylko dnia 1 października/sobota odbędą się warsztaty literackie. Z racji na specyfikę warsztatów ten element wydarzenia weekendowego zostaje objęty rezerwacją miejsc. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 10-13 lat. Jest to kolejna sposobnością do zdobycia pieczątki Klubu Młodego Odkrywcy Mórz.
 
Rezerwacja miejsc do grupy z warsztatów literackich:
e-mail: [email protected]

Dodatkowe informacje:
tel. + 48 587 326 620, www.akwarium.gdynia.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię