Wczoraj w Warszawie odbyła się trzecia edycja seminarium Energy Finance 2008 – Optymalizacja źródeł finansowania sektora energetyki odnawialnej.

Energy Finance należy do najważniejszych wydarzeń poświęconych zagadnieniom finansowania sektora energetycznego i odnawialnych źródeł energii. Celem spotkania jest upowszechnianie wiedzy oraz wymiana poglądów na temat inwestycji w sektorze energetyki, roli odnawialnych źródeł energii we współczesnej energetyce oraz perspektyw rozwoju i sposobów ich finansowania.

Tegoroczna edycja seminarium rozszerzona została o rolę giełdy i rynku kapitałowego w finansowaniu energetyki odnawialnej oraz o tematykę źródeł finansowania i rozwoju inicjatyw klastrowych w zakresie czystych źródeł energii. Inicjatywy klastrowe w Polsce są w początkowej fazie rozwoju i jest to dobry moment, aby zainicjować szerszą dyskusję nad ich kształtem i rolą. Energy Finance wspierane jest przez najważniejsze instytucje rządowe, samorządowe, ośrodki naukowe, a także organizacje i stowarzyszenia pozarządowe zaangażowane w rozwój sektora energetycznego.

Organizatorami przedsięwzięcia była Gdańska Akademia Bankowa działająca przy Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z Instytutem Energetyki Odnawialnej.

Źródło: www.ekologiczni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię