Uszeregowanie odpadów według czasu ich rozkładu w środowisku, rozwiązanie krzyżówki na temat recyklingu, a także rozpoznawanie surowców pozyskanych dzięki recyklingowi to tylko niektóre zadania przed którymi stanęli dziś mieszkańcy Kołobrzegu.

W ramach projektu „Jestem z Kołobrzegu, segreguję odpady”,  realizowanego przez Gminę Miasta Kołobrzeg, odbyła się dziś gra miejska. Drużyny przemieszczały się do poszczególnych punktów zadaniowych za pomocą otrzymanych wskazówek i rozwiązywały w nich zadania, dotyczące odpadów. Wśród nich było też dopasowywanie dialogów do rysunków z komiksu o segregacji, prawidłowe posegregowanie sterty zgromadzonych śmieci, a także rozpoznawanie symboli umieszczonych na opakowaniach. 

Elementem wydarzenia były też warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, w ramach których z niepotrzebnych już skarpetek powstawały zajęczaki-przytulaki, z korków po winie – breloki do kluczy, a z nakrętek od słoików – magnesy na lodówkę. 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też chusta animacyjna w kolorach pojemników na odpady, pozwalająca na zabawę w segregację odpadów. 

Aktywności edukacyjne poprowadził Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS. 

GALERIA

Fot. Archiwum ABRYS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię