Takie zagadnienia, jak m.in. LCA (ocena cyklu życia produktu); zrównoważonej konsumpcji czy budowania współpracy międzysektorowej i wdrażania elementów społecznej odpowiedzialności w instytucjach miejskich i firmach znalazły się w programie kursu e-learningowego poświęconego opakowaniom, prowadzonego przez Fundację Sendzimira.

Co warto podkreślić, kurs jest bezpłatny, intensywny oraz realizowany  online. Są to dwa praktyczne szkolenia z serii „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”. Temat tegorocznej edycji to wypracowywanie innowacji dotyczących zarządzania odpadami opakowaniowymi w mieście i firmie. Rekrutacja trwa do 27 stycznia 2015. Kurs ?Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju? to sposób na uzupełnienie swojej wiedzy zawodowej o praktyczne umiejętności z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Kurs składa się z dwóch elementów:

  •     Szkolenia e-learningowego ?Wprowadzenie do zrównoważonej gospodarki odpadami i kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich? (16.02 ? 31.03.2015) zakończonego certyfikatem, który jest jednocześnie procesem rekrutacji na szkolenia stacjonarne;
  •     Dwóch szkoleń stacjonarnych (możliwość uczestnictwa w obu lub wyboru jednego z nich): ?Generowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu gospodarowania odpadami opakowaniowymi w mieście? (10-16.05.2015) oraz ?Zrównoważona gospodarowanie odpadami opakowaniowymi w firmie? (17-23.05.2015).

Kurs jest szczególnie polecany osobom, które zawodowo zajmują się tematyką gospodarki odpadami opakowaniowymi. Szkolenia poprowadzą eksperci i ekspertki tematu m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Łódzkiego czy Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.

?Naszym celem jest przygotowanie uczestników i uczestniczek kursu do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Dlatego zaproponujemy im m.in. stworzenie rekomendacji na temat gospodarowania opakowaniami dla konkretnych instytucji miejskich oraz firm? ? mówi dr inż. Tomasz Bergier, ekohydrolog z Akademii Górniczo-Hutniczej i jeden z trenerów prowadzących kurs ?Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju?.

Formularz rekrutacji na kurs będzie dostępny na stronach Fundacji Sendzimira do 27.01.2015. Zapraszamy na www.sendzimir.org.pl/kursWZR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię