Burmistrz Miasta Koła już po raz czwarty zorganizował w Kole Piknik Ekologiczny. W ramach wydarzenia odbyły się m.in. warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, pokaz mody ekologicznej, a także spektakl ekologiczny pt. „Na ratunek Czystolandii”. 

Imprezie towarzyszyła też bogata oprawa muzyczna – na scenie pojawiła się DJ MIKI, która zabawiała najmłodszych, a dla starszych zagrał zespół rockowy ANN. Nie zabrakło także występu lokalnego zespołu WARTAKI oraz pokazów tanecznych zespołu Rytmix.

Dzieci bardzo chętnie brały również udział w warsztatach – w tym roku robiły m.in. breloki z korka, portfele z kartoników po mleku i sokach, bransoletki ze starych T-shirtów, a także malowały torby we wzory ekologiczne i przygotowywały ekologiczne zakładki do książek. Udział w trzech warsztatach umożliwiał im branie udziału w konkursie, w którym  nagrodami były książki o tematyce przyrodniczej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty garncarstwa oraz zbiórka makulatury – za przyniesioną makulaturę można było otrzymać żarówkę LED.

W ramach Pikniku odbyło się także wręczenie nagród w grze terenowej „wKOŁO odpadów”, która tradycyjnie poprzedzała imprezę i wiązała się z coroczną akcją „Sprzątanie świata”. W tegorocznej edycji gry na podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Koła.

Jak co roku nie zabrakło także szczudlarza, modelowania balonów oraz pokazu baniek mydlanych, a impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców miasta, którzy mieli okazję skosztować przygotowanych na tę okazję ekologicznych jabłek.

Piknik Ekologiczny na zlecenie miasta Koła Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

GALERIA

« z 3 »

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię