Przez dziesięć dni w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbywał się Finał Międzynarodowego Pleneru Artystycznego ?Inspiracje leśne V?, gdzie polsko-niemiecko-holenderska grupa artystów tworzyła dzieła zainspirowane lasem. 

Artyści, przelewając na płótno i papier swoje emocje wyzwalane podczas kontaktu z lasem, stali się jego szczególnymi ambasadorami. Część powstałych prac, nasyconych leśną energią, razem z nimi wyjedzie w odległe zakątki kraju i poza jego granice. Tam będą oddziaływać na kolejne osoby, stając się zachętą do kontaktu z polskimi lasami, które są otwarte dla wszystkich i dla wielu stanowią znakomite sąsiedztwo.

Finisaż pleneru odbył się 11 sierpnia 2019 roku w Powozowni, zgromadził szerokie grono osób, którym obcowanie z lasem, również poprzez sztukę, jest szczególnie bliskie.
Podczas pleneru zorganizowano również warsztaty plastyczne oraz warsztaty z zakresu grafiki i wikliniarstwa dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyli zaproszeni artyści. Podczas wspólnych zajęć chętni mogli stworzyć własne kompozycje, rozwijając tym samym swoją wyobraźnię i zamiłowania artystyczne.
Otworzono również wystawę poplenerową, którą będzie można zwiedzać do połowy września.

Międzynarodowy Plener Artystyczny ?Inspiracje leśne V? wpisuje się w statutową działalność Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, w której zakres wchodzą m.in. otaczanie opieką twórczości artystów inspirowanych lasem, gromadzenie dzieł o tematyce leśnej oraz ich eksponowanie na wystawach w Muzeum Leśnictwa.

Wydarzenie patronatem medialnym objęli: Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu, Radio Poznań oraz ogólnopolskie czasopismo ?Echa Leśne?. Plener współfinansowany był przy udziale środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Źródło: materiały prasowe

                                                              

fot. Archiwum Ośrodka Kultury Leśnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię