Fundacja Nasza Ziemia zaprasza 4 listopada na uroczyste rozpoczęcie innowacyjnego Programu Edukacji na rzecz Rozwoju Zrównoważonego „Ogród – ostoja zwierząt” na warszawskim Ursynowie. Program wspiera firma Boeing Company, a koordynuje Fundacja Nasza Ziemia.

Inauguracja odbędzie się 4 listopada 2009r (środa) o godz. 9.45 w Szkole Podstawowej. nr 81 przy ul.Puszczyka 6 w Warszawie (dzielnica Ursynów)

Na inauguracji będą:  Henryka Bochniarz Prezes Boeing Company na Europę Środkową i Wschodnią, Mira Stanisławska- Meysztowicz Prezes Fundacji Nasza Ziemia,  Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Ursynów oraz reprezentant Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Ursynów, Dyrektorowie i nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów biorących udział w Programie i uczniowie SP nr 81.

Projekt pokaże w praktyce, jak organizować przestrzeń na zasadach Zrównoważonego Rozwoju. Będzie to także  prezentacja planu utworzenia ogrodu, który będzie zarówno dogodnym siedliskiem do bytowania dzikich zwierząt takich jak ptaki i owady, jak i skutecznym narzędziem dydaktycznym w nauczaniu przyrody, biologii i ekologii. Ponadto zostanie zaprezentowany Program Edukacji na rzecz Rozwoju Zrównoważonego nauczycieli oraz dzieci, który powstanie w oparciu o utworzony ogród.

W programie uroczystości znajdzie się happening: symboliczne rozpoczęcie prac w Ogrodzie – odsłonięcie darni, przemówienia gości i gospodarzy, prezentacja programu i poczęstunek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię