Dziś o godz. 12 odbędzie się inauguracja przedsięwzięcia pt. ?Modernizacja gospodarki odpadami komunalnymi w Gdańsku?. W ramach tego projektu realizowany jest program edukacyjno-informacyjny Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku Szadółkach pt. ?Czyste Miasto Gdańsk?.

Konferencja inauguracyjna odbędzie się w Sali Zielonej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Podczas tego wydarzenia słuchacze poznają różnorodne aspekty realizacji projektu. Organizatorzy liczą na wysoką frekwencję, gdyż kwestia zakładu utylizacyjnego w Szadółkach dotyczy wszystkich mieszkańców Gdańska i Okolic.

W programie konferencji inauguracyjnej: prezentacja całości projektu, w tym projektu modernizacji składowiska oraz programu edukacyjno-informacyjnego Czyste Miasto Gdańsk, wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na „pocztówkę z Czystego Miasta Gdańsk” oraz prezentacja zwycięskich prac. Na zakończenie części oficjalnej zaplanowano występ muzyczny oraz bankiet.

Projekt Czyste Miasto Gdańsk jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego celem jest m.in. zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, działania na rzecz redukcji wytwarzanych odpadów z naciskiem na selektywną zbiórkę oraz kształtowanie kultury ekologicznej, związanej z ograniczeniem wprowadzania odpadów do środowiska. Ponadto uczestnicy programu dowiedzą się więcej o działaniach Unii Europejskiej w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

O programie „Czyste Miasto Gdańsk” pisaliśmy też  3 września br.

Źródło: www.czystemiasto.zut.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię