1 września ruszył ogólnopolski konkurs ekologiczny ?Henkel ? zielone granty?, w którym można wygrać 5 tysięcy złotych na realizację projektu związanego z ochroną środowiska naturalnego w Polsce.

Organizatorzy czekają na projekty ekologiczne od  uczniów szkół podstawowych, średnich i wyższych, nauczycieli, a także przedszkoli, organizacji pozarządowych i samorządowych. Do zdobycia jest 20 grantów.

Zadaniem konkursowym jest zaplanowanie i wykonanie pomysłu związanego z ochroną środowiska, np. ochroną zwierząt, roślin, bioróżnorodności, lasów, rzek, jezior, Bałtyku, krajobrazu; oszczędzania energii, przeciwdziałania zmianom klimatycznym, promocja recyklingu. Granty mogą być przeznaczone na organizację działań, a także na nagrody dla uczestników, materiały dydaktyczne, komunikację, promocję, wycieczki edukacyjne.

Wnioski konkursowe są do pobrania na stronie www.naszaziemia.pl oraz www.henkel.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 12 stycznia 2009 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 lutego 2009 roku. Jury konkursu wybierze 20 najlepszych projektów, a ich twórcy otrzymają wsparcie na realizację projektów w wysokości 5 tysięcy złotych brutto na każdy wybrany projekt. Granty zostaną przelane na konta laureatów, po podpisaniu umów z FNZ, najpóźniej do 15 marca 2009 roku.

Konkurs jest częścią ogólnopolskiej i całorocznej Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Współorganizatorami konkursu „Henkel – zielone granty” są Henkel i Fundacja Nasza Ziemia.

Źródło: www.naszaziemia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię