Dziś o godz. 12 w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna Arka organizuje graffiti jam na ścianach garaży przy Szpitalu Wojewódzkim. Akcja ma zwrócić uwagę na problem lasów beskidzkich, a graffiti ma być jednym ze sposobów na prowadzenie edukacji ekologicznej. W dzisiejszym wydarzeniu wezmą udział zarówno uznani artyści plastycy tacy, jak Wiesław Łysakowski, jak i młodzi grafficiarze.

Jak informuje Fundacja Ekologiczna Arka, beskidzkim lasom grozi katastrofa, gdyż masowo obumierają drzewa świerkowe. Może to doprowadzić do różnorodnych problemów przyrodniczych i społecznych. Niezbędna jest wieloletnia wycinka złych gatunkowo drzew świerkowych i sadzenia na ich miejsce rodzimych gatunków, m.in. buka, jodły.

W bielskim Kinopleksie prezentowana jest już wystawa Wiesława Łysakowskiego i Dariusza Paczkowskiego przygotowana przez Fundację Ekologiczna Arka pod tytułem Ratujmy Beskidzkie Lasy.

Kampania „Ratujmy beskidzkie lasy” ma wesprzeć leśników w przebudowie lasów świerkowych w Beskidach. W miejsce monokultur świerkowych mają powstać lasy wielogatunkowe. Głównym wydarzeniem będzie sadzenie jesienią modelowego lasu przez artystów, lokalnych liderów, dziennikarzy i młodzież szkolną – powiedział Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Program Ratujmy Beskidzkie Lasy  jest dofinansowawy przez: Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Fundusz Inciatyw Obywatelskich. 

Źródło: www.fundacjaarka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię