Gra edukacyjna "Sprawdź Swoją Wiedzę"
Gra edukacyjna "Sprawdź Swoją Wiedzę" w prosty sposób pozwala poznać osiągnięcia różnych dyscyplin naukowych dotyczących między innymi środowiska, zdrowia, technologii informacji i komunikacji, energii, rolnictwa i biotechnologii, nanotechnologii i nauki o materiałach, transportu, nauk społeczno-ekonomicznych i humanistycznych.
Gra ma charakter quizu. Przygotowana została w języku angielskim, hiszpańskim, katalońskim, francuskim i polskim w wersji drukowanej oraz elektronicznej. Zawiera 200 ciekawych, przystępnie i humorystycznie sformułowanych pytań, za pośrednictwem których pokazuje, jak dzięki nauce rozwija się społeczeństwo i gospodarka. Jednocześnie ukazuje naukę jako pole atrakcyjnych poszukiwań, eksploracji i doświadczeń. Jej zadaniem jest również zachęcenie młodych ludzi, którzy są jej głównym adresatem, do podejmowania kariery naukowej. Można w nią grać indywidualnie lub zespołowo i z powodzeniem można ją wykorzystać na zajęciach w szkole.
Gra dostępna jest także w wersji on line w pięciu językach (polskim, angielskim, hiszpańskim, katalońskim i francuskim) na stronie internetowej www.sprawdzswojawiedze.pl.
Została opracowana przez Zespół Informacji, Promocji i Szkoleń Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach oraz Agencia de Gestió d’Ajuts i de Recerca (AGAUR) w Barcelonie podczas realizacji projektu Research Your Mind (RYM) w ramach Międzynarodowej Nocy Naukowców 2006. Głównym celem tego projektu jest podniesienie świadomości społeczeństwa europejskiego w zakresie kultury nauki, m.in. przez podkreślenie roli naukowców w społeczeństwie oraz zachęcanie młodych ludzi do podejmowania kariery naukowej.
Szkoły zainteresowane otrzymaniem nieodpłatnie wersji drukowanej gry do wykorzystania w trakcie zajęć, prosimy o kontakt: (032) 254-60-31 w. 136, 281 e-mail: [email protected].


Źródło: www.mos.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię