W miniony piątek odbył się Ogólnopolski Dzień Głosowania na Nowe 7 Cudów Natury. Głównym wydarzeniem było głosowanie na polskich kandydatów w gmachu Sejmu RP. Swojego poparcia udzielili m.in. Premier – Donald Tusk, Marszałek Sejmu – Bronisław Komorowski, Minister Sportu i Turystyki – Mirosław Drzewiecki oraz parlamentarzyści i dziennikarze.

Akcja odniosła ogromny sukces, gdyż Mazury awansowały z 11. na 3. miejsce.

Do końca tego etapu zostało jeszcze kilka tygodni, ale obecny wynik w rankingu pokazuje jak bardzo walczymy o to, by wejść do finału, a tym samym jeszcze bardziej wypromować nasz region w świecie – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a zarazem Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego Wielkie Jeziora Mazurskie w światowym plebiscycie. – Dziękuję jednocześnie wszystkim biorącym udział w głosowaniu oraz przedstawicielom mediów, którzy przekazywali informacje w Polsce o akcji.

Jak głosować na Białowieżę i Mazury?

Na Mazury i Białowieżę możemy głosować do 7 lipca. Swój głos możemy oddać za pomocą maila lub przez sms i telefon. Internautów odsyłamy na dwie strony internetowe mazurycudnatury.pl i bialowiezaforest.eu.

  • Aby poprzeć kandydaturę Mazur i Białowieżę, wystarczy wejść na stronę http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees/ i wpisać swój adres e-mail, a następnie wybrać 7 kandydatów.
  • Aby głosować na Białowieżę,  należy kliknąć zakładkę "Category". Następnie wybrać "Forests, National Parks, Nature Reserves" i odnaleźć "Białowieza Forest" (kliknij tutaj, by przejść do formularza z zaznaczoną Białowieżą)
  • Aby do listy dodać Mazury, należy wybrać zakładkę "Continent", następnie kliknąć "Europe" i odnaleźć "Masurian Lake District" (kliknij 
      tutaj, by przejść do formularza z zaznaczonymi Warmią i Mazurami)
  • Potem wystarczy wybrać pozostałe kandydatury i potwierdzić oddanie głosu w mailu zwrotnym, który zostanie do nas wysłany.

Do 21 lipca spośród wszystkich kandydatur wybranych zostanie 77 najpopularniejszych miejsc. Spośród nich, grupa ekspertów zebrana przez organizatora – Fundację New7Wonders wybierze 21 spośród 77 miejsc wyłonionych w głosowaniu. Spośród nich internauci wybiorą 7 cudów natury. Lista zwycięskich miejsc zostanie ogłoszona w 2011 roku.

Konkurs ogłosiła szwajcarska Fundacja "New7Wonders", założona w 2001 roku przez szwajcarskiego podróżnika Bernarda Webera.
 

Warmia i Mazury znajdują się obecnie na trzecim miejscu w rankingu. / Fot. www.jeziora.warmia.mazury.pl

Banner zachęcający do głosowania na Białowieżę. / Fot. www.bialowiezaforest.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię