Każda, nawet najmniejsza miejscowość ma swoje najpiękniejsze drzewo. Klub Gaja postanowił opisać część z nich i urządzić niecodzienny plebiscyt!

Są ludzie, którzy kochają drzewa i uważają je za swoje ulubione. Jeśli mogą starają się je pielęgnować i otaczać opieką. Wspominają ich dzieje, są z nich dumni, opowiadają o nich innym. Właśnie dla tych ludzi i ich drzew Klub Gaja ogłosił Konkurs Drzewo Roku.
Do 2. edycji konkursu napłynęło 290 zgłoszeń z całej Polski, które  potwierdziły miłość, szacunek i znajomość drzew rozpoznawanych w kraju i w regionie. Spośród nich jury wybrało 11 najciekawszych. Które drzewo zostanie laureatem konkursu zadecydują internauci.

Konkurs Drzewo Roku w Polsce jest częścią projektu Święto Drzewa, który został dofinansowany przez Narodowy Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Przyłącz się do głosowania i wybierz swoje drzewo. Głosowanie trwa przez cały czerwiec. Kliknij w miniaturkę  poniżej aby zobaczyć informację o drzewie. Możesz oddać głos tylko raz z danego adresu e-mail. Twój głos zostanie zaliczony po kliknięciu w link, który otrzymasz w e-mailu po oddaniu głosu. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania głosów oddanych w nieuczciwy sposób. Prosimy o przemyślany wybór, a będzie on trudny… Zapraszamy!

źródło: http://swietodrzewa.pl/drzewo_roku_2012/

Dąb Grot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię