Trwa polska edycja międzynarodowego konkursu dla gimnazjalistów Panasonic Kid Witness News. Konkurs ma spopularyzować sztukę reportażu filmowego wśród młodych amatorów. Zadaniem uczestników jest stworzenie reportażu na temat ekologii.

W konkursie Kid Witness News mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy do 30 października br. zgłoszą swoje uczestnictwo w projekcie i nadeślą konspekt reportażu na temat ekologii.

Autorami konspektów powinny być zespoły składające się z maksymalnie czterech uczniów. Szkoły mogą zgłosić do konkursu więcej niż jeden projekt. Uczniowie, którzy wezmą udział w Panasonic Kid Witness News mają szansę wywalczyć dla swoich szkół sprzęt audiowizualny.

Polska edycja konkursu została podzielona na dwa etapy. W pierwszym jury konkursowe wybierze trzy najlepsze konspekty reportażu. Wybrane szkoły otrzymają od Panasonic profesjonalny sprzęt audio-video niezbędny do realizacji przedstawionej w scenariuszu koncepcji.

Dodatkowo uczniowie wezmą udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Fundację Art-House. Uczniowie na przygotowanie 5-minutowych filmów będą mieli czas do końca stycznia 2009 r. W drugim etapie polskiej edycji KWN jury wyłoni spośród przygotowanych prac polskiego zwycięzcę konkursu, który zostanie ogłoszony w lutym 2009 r. Na przełomie marca i kwietnia w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki i wręczone nagrody.

Najlepszy polski reportaż będzie jednocześnie reprezentował nasz kraj w światowym i europejskim finale Kid Witness News (czerwiec 2009 r.).

Obok sprzętu audio-video, który uczniowie mogą zdobyć dla swojej szkoły, Panasonic nagrodzi również uczniów. Każdy z członków zwycięskiego zespołu otrzyma kamerę cyfrową. W przypadku zakwalifikowania się reportażu do europejskiego i światowego finału, zwycięski zespół będzie miał szansę wyjechać na galę KWN do jednego z europejskich miast, a w przypadku finału światowego – do Japonii.

Koordynatorem piątej polskiej edycji KWN jest Fundacja ART-HOUSE. 

Źródło: www.panasonic.pl/kwn

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię