Od 6 do 7 grudnia br. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu potrwa Forest Day 2 (Drugi Dzień Leśny), który jest imprezą towarzyszącą konferencji COP 14.

Forest Day to inicjatywa Międzynarodowego Centrum Badań Leśnych (CIFOR) oraz organizacji i instytucji międzynarodowych współdziałających w ramach tzw. partnerstwa we współpracy na rzecz lasów (CPF) pod przewodnictwem FAO, jako impreza towarzyszące Konferencji Klimatycznej. Organizatorzy FD 2 spodziewają się udziału ok. 1000 osób.

Lasy Państwowe i Ministerialna Konferencja nt. Ochrony Lasów w Europie (MCPFE) wspólnie  uczestniczą w debacie w formie sesji towarzyszącej obradom (side event) nt. osiągnięć w zrównoważonej gospodarce leśnej i działań na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych. Side event odbędzie się w godz. od 14.30 do 16.00 w Sali Lubrańskiego, Collegium Minus (UAM, ul. Wieniawskiego 1).

7 grudnia br. Lasy Państwowe organizują wyjazdy studyjne, które zaprezentują praktyczne aspekty trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej. Zgłoszenia na wyjazdy studyjne można nadsyłać do do 3 grudnia na adres: [email protected] . Udział jest bezpłatny.

Więcej na stronie CIFOR  i Lasów Państwowych.

Źródło: Lasy Państwowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię