„Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia? to film z przesłaniem ekologicznym: pokazuje sytuację, w której Ziemia znajduje się na krawędzi ekologicznej katastrofy i wyginięcia. Również produkcja filmowa była podporządkowana naczelnej idei i miała jak mniej szkodzić środowisku naturalnemu.

Studio filmowe 20th Century Fox podeszło do produkcji w sposób ekologiczny i zadbało o to, by np. nie marnować papieru – mimo, że ekipa korzystała z wielu  zdjęć, drukowano ich jak najmniej, a większość oglądano na komputerach. Przy produkcji używano też produktów biodegradowalnych.

Również ekipa kostiumologów pracowała ekologicznie. Po zakończeniu zdjęć, stroje zachowano do innych produkcji, a także przekazano organizacjom charytatywnym. Twórcy dbali także o oszczędność prądu i paliwa.

Intrygująca jest forma promocji filmu: studio 20th Century Fox postanowiło wysłać "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" w kosmos do Alfa Centauri za pomocą firmy Deep Space Communications Network. Do Alfa Centauri sygnał dotrze za cztery lata.

Źródło: www.kinomaniak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię