Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza do wzięcia udziału w Europejskich Słonecznych Dniach ? kampanii rozpoczynającej się za niecały tydzień na terenie całej Polski i w kilku tysiącach miast w Europie.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w kampanii społecznej, szerzącej ideę wykorzystania energii Słońca, Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza do zapoznania się z mapą tegorocznych wydarzeń, na której z pewnością każdy znajdzie miejsce, w którym będzie mógł wziąć udział w kampanii.

Zbliżający się długi weekend majowy jest idealnym momentem, aby w wolnym czasie wziąć udział w proponowanych przez organizatorów wydarzeniach – w Kołobrzegu, 6 maja będzie można uczestniczyć w wycieczkach, konkursach, prezentacjach instalacji kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych, w Warszawie w dzielnicy Białołęka również 6 maja dla uczestników przygotowane zostaną atrakcje związane z energią Słońca – między innymi odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy, czekać na nich będą konkursy i różnego rodzaju zabawy dla dzieci i nie tylko, podobne wydarzenia odbywać będą się w Gdańsku, gdzie 16 maja zorganizowane zostanie spotkanie podczas którego, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zaprezentowany zostanie system fotowoltaiczny oraz w Olsztynie, gdzie 11 – 12 maja, zostanie zorganizowana słoneczna wystawa połączona z V Wiosennymi Targami Ogrodniczymi.

W tym roku kampania cieszy się ogromnym powodzeniem – zostało zgłoszone aż 90 słonecznych wydarzeń w całej Polsce. Jest to wielki sukces oznaczający zwiększającą się świadomość ekologiczną Polaków oraz chęć propagowania energii przyjaznej środowisku. Z roku na rok Europejskie Słoneczne Dni zwiększają liczbę nie tylko organizatorów, ale również uczestników słonecznych wydarzeń.

Podczas kampanii uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych, zwiedzić instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, uczestniczyć  w seminariach i konferencjach.

Aby dowiedzieć się szczegółów kampanii, organizatorzy zapraszają na stronę: www.slonecznedni.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię