Miejska Bibioteka Publiczna w Jaworznie prowadzi program edukacyjny pt. „Biblioteka na miarę XXI wieku, czyli edukacja ekonomiczna, ekologiczna i energetyczna w bibliotece”.

W ramach programu odbywają się dwa projekty edukacyjne oraz konkurs "Świat oszczędza energię", o którym pisaliśmy 29 lipca.

W projekcie pt. "Nauki niepotrzebne" będzie uczestniczyć młodzież oraz nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych, a także studenci z województwa śląskiego. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni naukowcy i praktycy posiadajacy stopien naukowy z różnych dziedzin nauki.

Najwięcej uwagi zostanie poświęcone naukom technicznym i ekonomicznym, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu ekologicznego. Celem projektu jest popularyzowanie nauki i wiedzy zgodnie z założeniami społeczeństwa opartego na wiedzy. Formą realizacji projektu jest panel dyskusyjny oraz wykład popularno-naukowy.

MBP Jaworzno prowadzi także  akcję ph. "Biblioteka energetyczna dla Śląska", ktorej celem jest udostepnienie szerokiego wyboru fachowych publikacji o tematyce energetycznej dla społeczności województwa śląskiego. Akcja obejmuje wzbogacenie zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie o: książki i inne druki, filmy, zestawy edukacyjne, materiały konferencyjne oraz czasopisma dotyczące energetyki.

Dodatkowe informacje: tel.0 606 892 140 lub [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię