Tradycją jest, że w ostatni weekend września w Warszawie organizowany jest Piknik z klimatem. Szycie ekologicznych woreczków na warzywa i owoce, tworzenie piórników z plastikowych butelek czy portfeli z kartonów po mleku to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano dla uczestników tego wydarzenia. 

Sporo atrakcji dla mieszkańców przygotował też ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, która co roku bierze udział w tej imprezie, zachęcając mieszkańców do zwrócenia uwagi na właściwe postępowanie z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Oprócz praktycznych porad i informacji na ten temat na stoisku można było ze starej klawiatury komputerowej zrobić breloki do kluczy, magnes na lodówkę, a także bransoletkę i kolczyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się też na stoisku wyścigowy tor samochodowy zasilany energorowerami. 

Piknik, który odbył się 1 września w Multimedialnym Parku Fontann, organizowany był pod hasłem: „Adaptacja miasta do zmian klimatycznych”. 

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię