41 telefonów komórkowych zawiera tyle złota, co tona rudy złota. Tymczasem elektrograty wciąż zaśmiecają nasze piękne lasy, doliny, góry, rzeki, stawy?., niszcząc piękno przyrody i zatruwając środowisko, a surowce naturalne znikają w tonach nowego sprzętu elektronicznego trafiającego na rynek każdego dnia.

Młodzi Reporterzy poszukiwani „Elektrośmieci na dzikich wysypiskach” to konkurs fotograficzny Fundacji MiLA, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem dzikich wysypisk, ze szczególnym uwzględnieniem elektroodpadów, które porzucone bezmyślnie w lesie, w stawie czy na polanie są niebezpieczne dla środowiska, a oddane do punktu zbiórki stanowią cenny surowiec.

Wszystkie surowce naturalne mają ograniczone zasoby. Inaczej jest z surowcami z recyklingu. Ich odzysk gwarantuje bezpieczeństwo w kwestii zaopatrzenia, zmniejsza koszty gospodarki odpadami, a przede wszystkim chroni środowisko naturalne. – mówi Mirosław Baściuk – dyrektor zarządzający w firmie REMONDIS Electrorecycling  – Właściwości naszych surowców pochodzących z wtórnych źródeł nie ustępują niczym tym ze źródeł pierwotnych”.

Jakie zadanie zatem przed Młodymi Reporterami – uczestnikami konkursu? W górach, w lasach, nad wodą i pod wodą… – SZUKAJCIE porzuconych ELEKTROODPADÓW i róbcie fotki! Miejsce dzikiego wysypiska nanieście na mapę i wraz ze zdjęciem przesyłajcie na Konkurs!. Im bardziej pomysłowy "niszczyciel", im odpad w bardziej niecodziennym miejscu – tym większa szansa na nagrodę w konkursie.

Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych czeka na zgłoszenia i zdjęcia konkursowe, na których uwiecznione będą nielegalne wysypiska z elektrogratami. A zatem… wszyscy GIMNAZJALIŚCI… Ruszajcie na foto-polowanie! Do 7 października 2013 r. można nadsyłać zdjęcia na konkurs fotograficzny "Elektrośmieci na dzikich wysypiskach". Termin nadsyłania prac Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych przedłużyła na liczne prośby zainteresowanych.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Elektro – nie – śmieci”, dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. i Remondis Electrorecycling.

Szczegóły na www.mila.org.pl oraz na www.mlodzireporterzy.pl/konkursy 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię