Skąd się bierze energia? W jaki sposób powstaje? Dlaczego trzeba segregować śmieci? Co to jest recykling? Uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 47 w Poznaniu wzięli dziś udział w warsztatach ekologicznych, na których poznali odpowiedzi na zadane pytania.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W ramach pierwszej z nich przy wykorzystaniu zestawu odnawialnych źródeł energii uczniowie dowiedzieli się, skąd się bierze prąd w gniazdkach i ciepło w kaloryferach, a także na jakiej zasadzie funkcjonują baterie słoneczne. Dzięki prądnicy mogli na własnej skórze przekonać się, jak powstaje energia.

Drugą część zajęć poświęcono odpadom. Wyjaśniono, skąd się biorą śmieci, co się z nimi dzieje po wyrzuceniu do kosza na śmieci, jak długo rozkładają się w środowisku, a także co może być powstać z odpadów, dzięki recyklingowi. Uczniowie mogli się także przekonać, że odpady można również wykorzystać w bardzo kreatywny sposób. Potwierdzeniem tego było wykonanie maskotki z niepotrzebnych skarpetek i skrawków papieru. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Masłowska-Bandosz z Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS i Łukasz Bandosz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię